Git
Chapters ▾ 2nd Edition

4.9 Git na serwerze - Inne opcje hostowania przez podmioty zewnętrzne

Inne opcje hostowania przez podmioty zewnętrzne

Jeśli nie chcesz przechodzić przez wszystkie prace związane z tworzeniem własnego serwera Gita, masz do wyboru kilka opcji hostingu swojego projektu na zewnętrznej stronie hostingowej. Sposób ten oferuje szereg zalet: strony hostingowe są zazwyczaj szybkie w konfiguracji i łatwe do uruchomienia projektu, nie masz własnego zaangażowania w monitorowanie i obsługę serwerów. Nawet jeśli założysz swój własny wewnętrzny serwer to nadal możesz korzystać w publicznej witryny, gdzie dużo łatwiej znaleźć pomoc.

Na dzień dzisiejszy masz do wyboru bardzo dużo stron hostingowych. Każda z nich posiada swoje wady i zalety. Aby zobaczyć aktualną listę takich stron odwiedź adres https://git.wiki.kernel.org/index.php/GitHosting

Omówimy szczegółowo korzystanie z GitHuba w rozdziale GitHub, ponieważ jest to największy hostingowy serwis Gita i możesz potrzebować interakcji z innymi projektami hostowanymi na nim. Niemniej jednak, istnieją dziesiątki innych hostingów, z których możesz skorzystać jeśli nie chcesz konfigurować własnego serwera Git.

scroll-to-top